Ruszył projekt "Mam zdanie" Grupy Eurozet

Ruszył projekt "Mam zdanie" Grupy Eurozet

Opublikowany

Dzisiaj, 3 lipca, wystartował nowy innowacyjny serwis  internetowy Grupy Eurozet – mamzdanie.pl. Jego użytkownicy będą  komentować bieżące wydarzenia, społeczne i polityczne w formie  wypowiedzi wideo. Liderem projektu jest Jacek Gasiński.

Mamzdanie.pl to pierwsza na świecie platforma internetowa łącząca  dziennikarstwo internetowe z forum wymiany opinii w postaci filmów  nagrywanych przez dedykowaną aplikację, która jest dostępna na  urządzeniach z systemami Android (od wersji 5.0) i iOS. Projekt  mamzdanie.pl stanowi integralną częścią portalu radiozet.pl.
Codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 na stronie  mamzdanie.pl pojawią się wideo materiały dnia, w których dziennikarze  zaprezentują wybrany aktualny problem społeczno-polityczny, budzący  powszechne kontrowersje. Każdy z nich będzie przedstawiony w formie  pytania. Użytkownicy serwisu będą mogli nagrać swoje opinie za pomocą  smartfona, wybierając wcześniej opcje „za” lub „przeciw”. Wideo z  opiniami publikowane będą codziennie od poniedziałku do piątku.  Natomiast w weekendy zobaczymy najciekawsze nagrania z mijającego  tygodnia. Moderator udostępni te opinie, które nie zawierają treści  wulgarnych, obraźliwych lub obscenicznych.

Obecne czasy gwarantują, że tematów do dyskusji na pewno nie zabraknie.  Jesteśmy przekonani, że stworzyliśmy miejsce, w którym jakościowe  dziennikarstwo spotka się z internautami, którzy mają własne zdanie i  nie boją się go wypowiadać wprost. Nasza formuła wideo-opinii gwarantuje  wyłączenie z dyskusji internetowych hejterów, którzy kryją się za  pseudonimami

– mówi Tomasz Sofuł, dyrektor działu online Grupy Eurozet.

Do współpracy redakcja zaprosiła czołowych polityków i osoby znane z  życia publicznego. Ich komentarze będą również nagrywane za pomocą  aplikacji mamzdanie.pl. Wkrótce zostaną ujawnione nazwiska pierwszych  stałych komentatorów.
Liderem projektu Grupy Eurozet jest Jacek Gasiński, były reporter m.in.  „Faktów” TVN i „Wiadomości” TVP1. Producentem materiałów redakcyjnych  będzie Marek Czunkiewicz, dawny producent Telewizyjnej Agencji  Informacyjnej, który objął jednocześnie stanowisko szefa Działu Wideo  Online w Grupie Eurozet. Szefem serwisu radiozet.pl jest Łukasz Sawala.
Projekt powstał dzięki dofinansowaniu z funduszu Google Digital News  Initiative, który promuje innowacyjne dziennikarstwo internetowe.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Rekordowy początek roku Grupy Eurozet

temu

Początek 2018 roku okazał się rekordowy dla Grupy Eurozet w obszarze online. Grupa zanotowała kolejny skok w rankingu i dziś zajmuje 34. miejsce wśród wszystkich podmiotów internetowych w Polsce (dane PBI/Gemius). Rok  do roku oznacza to awans o 6 pozycji.
Rafał Mandes szefem działu Biznes na radiozet.pl

temu

Były dyrektor pionu Biznes w Onecie, Rafał Mandes,  został szefem utworzonego właśnie działu o tematyce biznesowej w ramach radiozet.pl - największego portalu w portfolio grupy Eurozet. 
Serwisy internetowe Grupy Eurozet liderem wśród grup radiowych 

temu

Grupa Eurozet wyprzedziła Grupę RMF i Time zajmując miejsce lidera wśród internetowych serwisów stacji radiowych pod względem liczby realnych użytkowników. Jednocześnie awansowała z 33. na 32. pozycję wśród wszystkich podmiotów internetowych w Polsce (wg Gemius/PBI za lipiec 2017r.).
Nowa wersja strony radiozet.pl

temu

Grupa Eurozet uruchomiła nową wersję portalu Radia ZET - www.radiozet.pl. Nad zmianami pracował, przez ostatni rok, cały dział  online, a nowy layout i wprowadzone funkcjonalności powstały na  podstawie badań preferencji użytkowników. Na nowym portalu znajdziemy  podział na sekcje tematyczne, tj.: polityka, zdrowie, czy sport, jak  również listę przebojów i flagowy program publicystyczny „Gość Radia  ZET” Konrada Piaseckiego.

Dagmara Kowalska dołączy do zespołu Chillizet

1 lipca do zespołu Chillizet dołączy Dagmara Kowalska, która poprowadzi wakacyjne pasma weekendowe oraz wszystkie plenerowe audycje  stacji.