Dream Atlas zwycięzcą Antyfestu 2017!

fot. materiały prasowe

Dream Atlas zwycięzcą Antyfestu 2017!

Opublikowany

Zespół Dream Atlas z Pszczyny został laureatem IX edycji  Antyfestu Antyradia. W finale głosami internautów pokonał kapele  Synthetic Blast i Vermis. Łącznie w tym roku do konkursu zostało  zakwalifikowanych sześćdziesiąt młodych rockowych zespołów.

Zwycięzca odbierze statuetkę „Złotej Kosy” podczas festiwalu Rock for  People 2017, który odbędzie się w dniach 4-6 lipca w Czechach, gdzie  zagra obok takich gwiazd jak Mastodon i Evanescence.
Dream Atlas to zespół grający progresywnego rocka. Istnieje od 2016  roku. Jego skład tworzą młodzi muzycy mający już swoje doświadczenie  studyjne, sceniczne jak i kompozytorskie: Michał Mikołajec (wokal),  Korneliusz Flisiak (instrumenty klawiszowe), Maciej Kluss Jr. (gitara),  Łukasz Droździk (bass) oraz Filip Malinowski (perkusja). Kapela łączy  klasyczne brzmienia rockowe z nowymi rozwiązaniami brzmieniowymi.

Bardzo się cieszę z takiego wyniku głosowania, bo przyznam, że Dream  Atlas byli też moimi faworytami. Zespół ujął nas wszystkich swoim  zaangażowaniem i profesjonalizmem. Miło patrzy się na młodych muzyków,  którzy mają określony artystyczny cel i starają się go zrealizować

– ocenił decyzję słuchaczy i internautów Marcin Bąkiewicz, dyrektor muzyczny Antyradia.

Dream Atlas dołączył do grona dotychczasowych laureatów konkursu, wśród  których znaleźli się: Vintage (2009), Another World (2010), Leash Eye  (2011), Cinemon (2012), Paradygmat (2013), Killing Silence (2014),  Thermit (2015) oraz Strażacy (2016).
Nagrodami tegorocznej edycji Antyfestu Antyradia, obok prestiżowej  statuetki „Złotej Kosy”, są występ przed światowymi gwiazdami Rock for  People Festiwal 2017 w Czechach, nagranie materiału na płytę w  profesjonalnym studiu – Izabelin Studio oraz promocja na antenie  Antyradia.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Gala "Płyta Rocku Antyradia" 2017

temu

To będzie wyjątkowy wieczór dla wszystkich, którzy rocka mają we krwi. 22 marca dowiemy się, jacy artyści w 2017 roku zdobyli serca fanów. Podczas gali w warszawskiej Stodole poznamy laureatów plebiscytu Płyta Rocku Antyradia. Na scenie wystąpią Dream Atlas, Cyrk Deriglasoff oraz jedno z największych objawień polskiego metalu ostatnich lat - zespół Nocny Kochanek.
Teraz Rock w Antyradiu

temu

Antyradio i miesięcznik „Teraz Rock” rozpoczynają współpracę redakcyjną. W niedziele w Antyradiu pojawi się nowy program muzyczny „Teraz Rock w Antyradiu”, a w magazynie co miesiąc będzie publikowana rubryka „Antyradio w Teraz Rock”.
Niejedna nowa audycja w Antyradiu

temu

Sportowy „Sześciopak” oraz muzyczna „Historia niejednej piosenki” to nowe audycje wprowadzone do ramówki Antyradia.
Nagrody "Płyta Rocku Antyradia" 2016 rozdane

temu

Porywające koncerty T.Love i July Talk, gwiazdy sceny i  show-biznesu oraz niespodzianka od Metalliki - tak wyglądało rockowe wydarzenie sezonu w warszawskiej Stodole. Dla fanów mocnych brzmień to  był wyjątkowy rok i taka też była gala 11. edycji plebiscytu „Płyta  Rocku Antyradia”. W czwartek Stodoła zamieniła się w rockowe królestwo, w  którym główne role grały gwiazdy sceny m.in. Adam Nergal Darski,  Perfect, Odział Zamknięty, Big Cyc.

Zmiany w ramówce Chillizet

Chillizet wprowadza zmiany do swojej ramówki. Na antenę wraca  "Szczypta chilli", "Gabinet dźwięku" pojawi się w środy, a w piątki  klubowe oblicze muzyki chilloutowej zaprezentują "Porządne dziewczyny".